Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Filmový Western.

Nebýt Bufalo Billa, který i když se nesměly provádět na veřejnosti indiánské válečné tance, přesto se provozovaly při každém jeho představení, tak by tato krásná folklorní podívaná asi dozajista vymizela! Vy ji máte možnost dnes vidět v její tehdejší prvnotní podobě.

Slavný bufalo Bill také vymyslel velké reklamní plakátové plochy, neboli první bilboardy! S pomocí svého přítele T.A.Edisona, založil První filmové  studio, kde se natáčely první westerny. Nejslavnější lidé kteří byli hvězdami Wild West,  kromě samotného Buffalo Billa, byl Sitting Bull, který sem zavítal na jednu sezónu v r. 1885, Buck Taylor,  první "Král kovbojů" a Annie Oakley, která byla průkopnicí jako první žena, která vítězila ve střeleckých soutěžích i v zábavě. Nejslavnější akty, - Pony Express, Indiánské tance a bitvy, přepadení dostavníku, vlaková loupež i krytý vůz označen Codyho podobiznou, se staly základem pro  filmové westerny a inspirovaly pak malíře jako byl Frederic Remington a Charles M. Russell.

Na konci roku 1894 se Buffalo Bill Cody, Annie Oakley a hrstka indiánských herců dostala až před kameru Thomase Edisona a ten je pak nafilmoval ve své  první laboratoři poblíž Orange Mountain v New Jersey.  Edison byl šťasten, že jeho filmová mašinka dokázala reprodukovat kouřící zbraně a roztříštění skleněných koulí. Veřejnost tak mohla navštívit jeho kinematografický sallon a za niklák uvidět tyto prvotní Edisonovy filmy na mašinkách ve stylu peep - show. Teď už lidé nemuseli vidět Annie Oakley naživo a přesto ji mohli znát. Takže se tímto stala  první "cowgirl" ve filmu. Na snímku z reklamy firmy Raff & Gammon: "Malá jistá rána" " z "Wild West " Annie Oakley, předvádí střelbu z pušky na skleněné koule, vhozené talíře a další .

Frank.

Připravili jsme pro vás ukázky dobových záznamů z divokého západu. 

Annie Oakley

Tanec duchů

Krocení koní