Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Carlsbad - Karlovy Vary, Tom Green Co – Texas.

 

 

Carlsbad Current Argus front page 2008-03-15.tifLokalita: Karlovy Vary se nachází na US Highway 87 v údolí North Concho patnáct mil severozápadně od San Angelo v severozápadním okresu - Tom Green County.

 

Historie: Osada byla založena na Hughes Ranch a má své počátky v roce 1907. O rok později, když bylo nutné, aby Společenství zvolilo nový název pošty, obyvatelé vybrali Karlovy Vary, po lázních Karslbad v Čechách. Místní noviny, Hughes (světlo), byly odpovídajícím způsobem přejmenovány na Karlovarské světlo. V roce 1980 Karlovy Vary měl pět kostelů, poštu, několik obchodů a více bytů, v roce 1990 pouze dva podniky zůstaly.

 

 

 

Karlovy Vary měly, sčítání lidu určeného místa a zaniklého v severozápadní části Tom Green County, Texas, Spojené státy. Leží severozápadně od města San Angelo, krajské město Tom Green County podél US Route 87. Jeho nadmořská výška je 2,024 stop (617 m). [2] Přestože Karlovy Vary jsou neregistrované, má pošta s PSČ 76934;  ZCTA pro PSČ 76934 obyvatel 1,332 hlavně ve šperkovnictví.

 


Lokalita: Karlovy Vary se nachází na americké dálnici 87 v údolí North Concho patnáct mil severozápadně od San Angelo v severozápadním okresu - Tom Green County.

 

Historie: Osada byla založena na Hughes Ranch má své počátky v roce 1907. O rok později, když bylo nutné, aby Společenství zvolilo nový název pošty, vybrali Karlovy Vary, po poradenství Karslbad v Čechách. V Čechách poté, co v místních studnách byla také objevena výborná minerální voda, dávalo jménu Karlovy Vary smysl.

 

 Místní noviny, Hughes (světlo), byly odpovídajícím způsobem přejmenovány na Karlovarské světlo. V roce 1980 měly Karlovy Vary  pět  kostelů, poštu, většinu bytů pod energetikou a  v roce 1990 zůstaly pouze dva podniky.

 

Stručná historie Carlsbadu.

 


Město se datuje od roku 1907, kdy partneři koupil Hughes ranč. 60 000 akrů ranče bylo rozděleno na menší pozemky a reklamy byly umístěny v severních novinách přilákat zemědělce. Hotel byl postaven pro potenciální kupce a Společenství byl jmenován Hughes, po bývalém majiteli. Zemědělci z Illinois, Indiany, Kentucky, Missouri a Tennessee reagovali a bylo těžké odmítnout nabídku zdarma výměrou za nákup statku. Ve dvou krátkých letech měl Hughes 600 obyvatel. Vrtání velkých studní  na pitnou vodu odhalilo vodu, léčivou, přírodní a brzy  město podporovalo sama sebe jako lázně.

 

V roce 1908 byla požádána pošta aby odesílané  jméno bylo Karlsbad, po slavných lázních v Evropě. Písmeno C byl nahrazeno Anglickým málo potěšujícím K. Noviny města také vzaly změnu jména a  přechod z Hughes reflektor -  reflektor Karlovy Vary.

 

Příchod ze Santa Fe Railway (jen po trati ze San Angelo) nutilo Společenství k zamyšlení pod modrou oblohou a nekončícími obzory, ale region byl zasažen po tři roky suchem, které vytřídilo Karlovy Vary a zemědělci i businessesmeni byli pryč.

 

Entering CarlsbadPočet obyvatel tehdy klesl na 200 obyvatel, sloužil jeden sklad a do poloviny 20 století zbylo pouze 150 obyvatel. Pak narostl počet obyvatel roku 1932 na 400 , ale  hospodářská krize vše zhoršila, město mělo jen 150 obyvatel. V polovině čtyřicátých let se Karlovy Vary zvýšily na 700 obyvatel – a od těch dob už byl počet poměrně vysoký.

 

McKnight státní Sanatorium bylo otevřeno v roce 1950 na využití suchého klima. Počet obyvatel města zůstal na několika stovkách, od počátku padesátých let až do roku 2000. Nyní už bude Karlsbadu 108 let.

 

Z Amerického tisku přeložil a upravil Frank Nykl.

 

The following pages on the English Wikipedia link to this file (pages on other projects are not listed): front page of Carlsbad Current-Argus, 2008-03-15.

809 Kalpati Cir #326, Carlsbad, CA 92008