Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

HOVĚZÍ MASO

Pořádný steak, ale i kvalitní gulášek vás může zachránit od řídnutí vlasů.  Hovězí totiž obsahuje železo a právě to v poslední době běžné populaci  chybí. Takže dámy, chcete mít stále krásné a husté vlasy? Podávejte k večeři kravičku… Ocení to i pánové.

KNEDLÍKY ...
Možná vás překvapí, že shodnou kalorickou hodnotu s knedlíky má stejné  množství vařených těstovin. Navíc v knedlících je řada zdravých surovin -  například  droždí, které obsahuje vitaminy skupiny B, mléko zase vápník a  bílkoviny.  Pokud si knedlíky dáváte jen občas a v rozumných porcích, rozhodně  svému zdraví  neuškodíte.  

 

KÁVA  
Kafaři mají další důvod, proč neskoncovat se svým zlozvykem. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo 1400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesáti letech snižují své šance na propuknutí Alzheimerovy choroby až o 65 %  v porovnání s těmi, kdo pijí méně než dva šálky. 
Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství  antioxidantů, které káva obsahuje.  

 

TLAČENKA 
Samozřejmě, že je tlačenka pro zdraví blahodárná. Hlavně ta domácí, poctivá.  Obsahuje totiž želatinu a ta je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu. Ten je základní stavební jednotkou tvořící pojivovou tkáň a to především  pohybového aparátu, chrupavek, kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Systém je  prostý:  to, co se  vyvaří z prasečích kloubů, kostí i kůže, se pozitivně  podepíše do našeho organismu. A máte snad dojem, že prase vypadá  nezdravě?  Kolagenu se někdy též říká  »elixír mládí«. Na něm totiž mimo jiné záleží,  jak mladě člověk vypadá a jak se pohybuje. Kolagen je také ve sklivci a v bělmě oka.   

VÍNO 
Není žádnou novinkou, že pravidelná konzumace vína snižuje riziko srdečních  onemocnění, prospívá krevnímu oběhu a působí proti rakovinným onemocněním. 

 - Funguje i proti stresu! Kromě toho pití tohoto moku odbourává stres, čímž vám napomáhá k duševní  i tělesné pohodě. 

 - Víno kromě alkoholu obsahuje flavonoidy, což jsou látky, které působí jako antioxidanty a pomáhají tělu odbourávat negativní cholesterol.

  - Alkohol navíc zvyšuje hladinu prospěšného cholesterolu a působí proti  shlukování krevních destiček, takže vás chrání proti ucpání tepen.

   - Více než 400 vědeckých studií z celého světa dokazuje, že lidé, kteří  dlouhodobě umírněně pijí víno, bývají zdravější než zapřisáhlí abstinenti. 

 Důkazem jsou například Francouzi, kteří mají hodně nízkou úmrtnost na  srdeční a cévní onemocnění. Za jeden z důvodů se považuje každodenní pití  vína při jídle.

  - Říká se, že červené víno je na srdce, ale není to pravda. I bílé je prospěšné.

 

-          Ale pozor, bílé víno má jistou přednost:pomáhá udržovat zdravé plíce. Popíjet by ho měli hlavně kuřáci, protože mírně snižuje negativní vliv kouření na plíce. 

-         

Frank a pivoPIVO 

 Samozřejmě, že je také prospěšné. Ale pochopitelně v omezené míře. Vypít denně deset piv je hloupost. Motáte se, přiberete a ještě je to nezdravé. 

 - Pivo má 92 % vody, tudíž nám vydatně napomáhá k dodržování pitného režimu. 

 - Je zdrojem vitaminu skupiny B. Je jich hned několik a mají vliv na naši pokožku. Zlepšují její pružnost. A lékaři občas pivo doporučují jako součást léčby při ekzému, akné a lupence.

 - Je protistresové. Věděli jste např., že chmel patří do čeledi konopovitých  rostlin? Tedy jako marihuana. 

 - Proti infarktu ! Roztahuje cévy a snižuje hladinu cholesterolu. Vědci prokázali,že nejmenšímu riziku infarktu jsou vystaveni muži, kteří  vypijí 1 - 2 piva denně.

 - Zažene Alzheimera. Je totiž bohaté na vitamín B2 a křemík.

  - Pivo ničí špeky. Při odbourávání alkoholu v našem těle vznikají volné radikály, které se podílejí na rozkládání tuku. Zacvičte si, dejte si pivo a proces spalování může  frčet… Pivo po výkonu je vážně dobré. 

   - Alkohol a další látky zpomalují uvolňování vápníku z kostí. Je to dobré i pro ženy, které se potýkají s problémy menopauzy. Občasná sklenice piva pomůže i v boji s  osteoporózou. 

 

-        A je dobré i proti chřipce. Což je poslední objev japonských vědců. Chmel totiž obsahuje humulon, což je látka, která má protizánětlivé účinky a chrání tělo před  viry, které napadají plíce a působí dýchací potíže. 

 

 Jdu si otevřít lahvinku vína, pak si dám půl kila tlačenky a nakonec to zapiji
pivem  - musím něco udělat pro své zdraví   !!!!!

Sestavil Frank.